Płyty stropowe kanałowe

Płyty stropowe kanałowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

Jako producent wyrobów betonowych oferujemy Państwu niezawodne płyty stropowe kanałowe w wyjątkowo korzystnych cenach. Nasze płyty stropowe są wykorzystywane na budowach w całej Polsce do budowy stropów w różnych budynkach.
Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania o płyty stropowe kanałowe i pomożemy w wyborze.

Można się z nami skontaktować mailowo pisząc na: biuro@sdzelbet.pl. Można też zadzwonić pod numer telefonu 604 437 438.

Czym są płyty stropowe kanałowe?

Płyty stropowe kanałowe, są też nazywane płytami żerańskimi albo „Żeraniami”. Są jednym z podstawowych typów materiałów budowlanych, stosowanych w różnego rodzaju budownictwie. Tak tym mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Każdy zapalony biznesmen, który planuje stworzyć firmę budowlaną musi znać podstawowe informacje o tym produkcie. Płyty stropowe kanałowe, żerańskie, są tworzone ze stali zbrojeniowej i betonu. Podstawowa klasyfikacja tego betonu, to klasa C o takich wartościach jak 20/25 lub 40/45.

Płyta stropowa kanałowa – właściwości

Płyty stropowe kanałowe występują w różnych grubościach. Zazwyczaj te grubości mieszczą się w przedziale 20 do 30 centymetrów, ale występują również takie o grubości 15 cm, 32 cm, czy nawet 50 cm.
Standardową szerokością płyt stropowych kanałowych, jest 120 centymetrów. Możemy jednak spotkać również te o szerokości 90 cm lub 150 cm.
Rozpiętości maksymalne płyt kanałowych wahają się głównie w trzech przedziałach: 8 do 9 m, 12 do 14 m. lub 18 do 20 metrów. Co do izolacji cieplnej, to choć występują te o wartości 0,17 R [m2 k/W], to częściej natrafimy na te od 0,29 R do 0,41 R.
Odporność ogniowa płyt stropowych kanałowych to głównie klasa REI 60 i REI 120. Należy przy tym zaznaczyć, że jeśli w wymogach budowy nastąpi zapotrzebowanie na REI 240, to i takie płyty stropowe kanałowe można nabyć (choć wtedy ciężej o wiele rodzajów innych parametrów).
Płyta stropowa kanałowa wykazuje wytrzymałość na obciążenia od 5 do 40 kiloniutonów na metr kwadratowy. Z tego powodu płyta kanałowa jest wykorzystywana do konstrukcji stropów o obciążeniu ponad ciężar własny.
Waga na metr kwadratowy, to przy tych najcieńszych z najmniejszą izolacją około 250 kg/m2. Te grubsze i mocniej izolujące, ważą już między 320, a 480 kilogramów na metr kwadratowy. Najcięższe mogą dochodzić nawet do wagi 650 kg/m2.

Zastosowanie płyt stropowych kanałowych

Płyty stropowe kanałowe mogą być stosowane w budownictwie w bardzo wielu typach budynków. Największą popularnością cieszą się w budownictwie mieszkaniowym. Ilość rodzajów płyt kanałowych i wielość typów grubości i wielkości, pozwalają stosować w znaczącej liczbie projektów budowlanych.

Montaż płyt stropowych kanałowych

Do zamontowania płyt kanałowych potrzebny jest dźwig, ale pomijając kwestie z nim związane (bardzo silny wiatr), to same płyty kanałowe nie mają wymagań dotyczących pogody. Jest to niezwykle ważna cecha, dzięki której w zupełnie inny sposób możemy prowadzić planowanie nadchodzącej budowy. I nie martwią nas panujące warunki atmosferyczne.

Płyty stropowe kanałowe – zalety

Główne zalety stropu z płyt SPK (kanałowych):

  • szybki montaż z wykorzystaniem dźwigu;
  • brak konieczności szalowania i stemplowania;
  • brak konieczności wykonywania nadlewki betonowej tego stropu;
  • jest możliwy montaż stropu dźwigiem bezpośrednio z naczepy transportowej.

Podstawową zaletą takiej płyty jest możliwość działania na niej od razu po zamontowaniu. Nie potrzebuje ona nadbetonu, dzięki czemu od razu można ją obciążać, a robotnicy mogą na niej pracować. Wraz z brakiem wymogów pogodowych, znacząco przyspiesza to pracę nad całym projektem.
Płyty stropowo kanałowe mogą mieć w siebie montowane żebra rozdzielcze. To zwiększa ich wytrzymałość, co powoduje z kolei, że taką płytę można silnie obciążyć. Takim obciążeniem może być na przykład ściana.
Oprócz powyższych oszczędności czasu i planowania, dochodzi też zmniejszenie kosztu, bo w porównaniu do innych materiałów, które potrzebują nadbetonu, tutaj ostateczną cenę znamy już kupując samą płytę żerańską i spada nasze uzależnienie od kolejnych zmian cenowych w kontekście nadbetonu.

Transport płyt stropowych kanałowych

Pamiętaj, że musisz posiadać odpowiedni pojazd do transportu naszych produktów. Nie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o płyty kanałowe. Należy na to zwrócić szczególną uwagę przy tym elemencie, z racji występowania go w bardzo wielu rodzajach i wielkościach.
Z całą pewnością, można polecić używanie tego materiału budowlanego szczególnie w sytuacji tworzenia wielu projektów i presji czasu. Sugerowanie użycia płyt stropowych kanałowych zleceniodawcom warto poprzeć przede wszystkim niezależnością od pogody i szybkim montażem, a także wieloma rodzajami wielkości tych płyt.

Zapraszamy do kontaktu!

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania o płyty stropowo kanałowe i pomożemy w wyborze.

Można się z nami skontaktować mailowo pisząc na: biuro@sdzelbet.pl. Można też zadzwonić pod numer telefonu 604 437 438

Pozostały asortyment

Oferujemy nie tylko płyty kanałowe! Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi produktami:

 

Powiązane frazy: płyty kanałowe, płyty SPK, stropy kanałowe, strop panelowy, płyty żerańskie, płyty stropowe, płyty stropowe kanałowe.