Słupy żelbetowe

Słupy żelbetowe – najistotniejsze kwestie

Jako producent wyrobów betonowych oferujemy Państwu niezawodne słupy żelbetowe prefabrykowane w wyjątkowo korzystnych cenach. Nasze trzpienie żelbetowe są wykorzystywane na budowach w całej Polsce jako podpora konstrukcyjna w różnych budynkach.
Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania o słupy żelbetowe i pomożemy w wyborze.


Można się z nami skontaktować mailowo pisząc na: biuro@sdzelbet.pl. Można też zadzwonić pod numer telefonu 604 437 438.Czym są słupy żelbetowe prefabrykowane?


Słup żelbetowy to główny element konstrukcji szkieletowych lub płytowo-słupowych. A konkretniej jest to podpora konstrukcyjna poprawiająca wytrzymałość ścian nośnych. Słupy żelbetowe są stosowane do zwiększenia stabilizacji i wzmocnienia konstrukcji obiektu.
Słup żelbetowy to rodzaj prefabrykowanego materiału budowlanego, który ma za zadanie przenieść ciężar z wyższej kondygnacji na niższą. Najczęściej występują w wersji o przekroju prostokątnym. Słupy z żelbetu (żelazobetonu) mogą ważyć nawet 30 ton. Jak sama nazwa wskazuje, są one wytworzone z żelbetu (żelazobetonu), czyli betonu w którym znajduje się jakiś rodzaj zbrojenia wspomagający beton.Zastosowanie słupów żelbetowych


Ten typ słupów stosuje się podczas budowy budynków wznoszonych technologią szkieletową:  • magazyny,

  • hale produkcyjne i sportowe

  • budowle usługowe

  • budynki mieszkaniowe - mowa np. o domach jednorodzinnych

  • obiekty użyteczności publicznej

  • obiekty sportowe


Mają one za zadanie podtrzymać konstrukcję tam, gdzie z różnych względów nie można lub nie chce stawiać się ścian nośnych.Zalety słupów żelbetowych


Słupy z żelbetu to komponent, który przede wszystkim oszczędza czas. Słupy te pozwalają bowiem na przyspieszenie budowy w stanie surowym, a tym samym znaczne skrócenie czasu trwania całej budowy.
Co więcej, słupy z żelbetu eliminują konieczność wykonywania prac szalunkowych i zbrojarskich dla tych elementów - gdyż otrzymujesz gotowe produkty. Oznacza to również możliwość wskazania innych zadań pracownikom i postęp w zmianie organizacji pracy całego zespołu.Zaletą słupów żelbetowych jest również zwiększenie możliwości architektonicznych podczas projektowania budynku. Słupy te, mogą zastępować ściany nośne i służyć tam, gdzie ich umieszczanie zmieniałoby charakter tworzonej budowli wbrew pierwotnym zamysłom. Dla przykładu: jeśli chcemy postawić budowlę z częściowo otwartym parterem, to jedna ze stron budynku nie może mieć tam ustawionych ścian, które są z innych stron. W takim przypadku to właśnie słupy żelbetowe mogą je zastąpić.
Podsumowując: słupy z żelbetu pomagają już na poziomie tworzenia artystycznej wizji budynku, następnie wzmacniają jego stabilizację i bezpieczeństwo jego konstrukcji, a to że można je zakupić przed rozpoczęciem prac, daje nam zwiększenie efektywności czasu prowadzenia budowy (i tym samym obniżenia kosztów pracy).Zapraszamy do kontaktu!


Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania o słupy żelbetowe i pomożemy w wyborze.Można się z nami skontaktować mailowo pisząc na: biuro@sdzelbet.pl. Można też zadzwonić pod numer telefonu 604 437 438


Pozostały asortyment


Oferujemy nie tylko słupy z żelbetu! Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi produktami:Powiązane frazy: elementy konstrukcyjne, pręty zbrojeniowe, pręty startowe, zbrojenie poprzeczne, zbrojenie podłużne, stopy fundamentowe.